Edih Logo

„Bioekonomikos forumo 2024“ atgarsiai: pakeliui į klestintį sektorių

2024-03-20

Kovo viduryje Vilnius tapo nacionalinės ir tarptautinės politikos formuotojų, mokslo, verslo, nevyriausybinių organizacijų atstovų ir jaunųjų talentų traukos centru. Bioekonomikos entuziastai ieškojo sprendimų, kaip formuoti ekologiniu ir ekonominiu augimu grįstą šalies bei Europos ateitį.

Dialogui svarbius klausimus sufleravo renginio tema „Žalieji horizontai: bioinovacijų skatinimas regionuose pasietelkiant jaunimą, startuolius ir formuojant bioekonomikos kontekstą“. Agromaisto technologijų ir bioekonomikos startuoliai taip pat varžėsi konkurse „Pitch Battle“.

Organizuoti svarbaus renginio ėmėsi „AgriFood Lithuania“ ir Lietuvos mokslo taryba drauge su Ekonomikos ir inovacijų bei Žemės ūkio ministerijomis, Inovacijų agentūra, „LithuaniaBIO“ ir „Investuok Lietuvoje“.

Forumas atliepė visoje Europoje kelias savaites vykusio festivalio „Bioekonomikos pokyčių kūrėjai“ kontekstą. Jį padiktavo Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinis direktorato ir bioekonomikos srities jaunimo ambasadorių iniciatyva.

Įžvalgūs pranešimai, atviros diskusijos ir veržlių idėjų pristatymai įkvėpė dar užtikrinčiau siekti holistiškos bioekonomikos sektoriaus transformacijos. Kartu kursime tvarų rytojų, kuriame dera žmonijos ir planetos poreikiai!