Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje pasirašytas Europos Startuolių Regiono Aljanso memorandumas

2023-02-08

Vasario 7 d.  tarptautinėje konferencijoje „Regionų vystymas. Startuolių regionai – tvarūs, ekonomiškai klestintys, inovatyvūs ir atsparūs krizėms“ buvo pasirašytas Europos Startuolių Regiono aljanso bendradarbiavimo memorandumas. Klasterio ir skaitmeninių inovacijų centro „AgriFood Lithuania“ organizuotame renginyje aljanso nariai dalinosi įžvalgomis, kaip, sutelkus jėgas ir skirtingas patirtis, mobilizuoti inovacijų potencialą augimui ir gerovei regionuose.

„Vilniuje viešinti ir su aljanso nariais susitikusi už inovacijas, mokslinius tyrimus, švietimą, jaunimą ir kultūrą atsakinga komisarė Mariya Gabriel šiandien atkreipė dėmesį: būtina keisti nusistovėjusį naratyvą – ne tik miestai, bet ir regionai, yra startuolių veikimo laukas. Teisingai pastebėta. O kokiu būdu mobilizuoti inovacijas, kad jos būtų įveiklintos paties regiono suklestėjimui? Tam reikalinga bendradarbiauti. Būtina pasitelkti tarpsektorinę patirtį bei kompetencijas ir spręsti realius kompleksinius iššūkius, pavyzdžiui, energetikos, aplinkosaugos srityse. Drauge su pramonės, energetikos ir agromaisto sektoriais įgyvendinti idėjas, kurios padėtų siekti proveržio žaliosios transformacijos srityje, didintų mūsų ekonomikos konkurencingumą. Būtent šia kryptimi Lietuvoje veiks į pramonės, žemės ūkio ir energetikos sektorių skaitmeninę transformaciją orientuotas Europos skaitmeninių inovacijų centras – EDIH4IAE.LT, kurio teikiamas paslaugas jau netrukus pristatysime išsamiau”, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Europos Startuolių Regiono aljanso bendradarbiavimo memorandumą pasirašė

Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė | „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė, Europos metų klasterio koordinatorė 2022

Dr. Andy Zynga | „EIT Food“ generalinis direktorius

Dr. George Beers | Wageningen universiteto atstovas ir didžiausio ES agro-maisto sektoriaus skaitmeninių inovacijų centrų tinklo „Smart Agri Hubs“ koordinatorius

Vidmantas Janulevičius | Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas

Prof. Mladen Radišić | „Foodscale Hub“ generalinis direktorius

Antonio Novo Guerrero | Europos klasterio aljanso prezidentas